Представници музичке школе, више ансамбала, хорова, певачких група, као и солисти, одазвали су се позиву општине Обреновац да узму учешће у изради Стратегије културе Обреновца. Први састанак протекао је под утиском велике решености да се системски реше проблеми у области класике, изворне и хорске музике, као и основног музичког образовања.

Зоран Готовчевић, директор музичке школе „Ватрослав Лисински“, која има истурено одељење у Обреновцу истакао је у току расправе: „Овај град има много музичких талената и то ми који радимо у образовању најбоље знамо. Њима недостаје концертна активност, могућност пласирања најбољих вредности наше и светске музике публици којој се стално вештачки намеће и пласира шунд и кич, који мора бити опорезован. Изградња публике зависи и од музичара који треба да формирају репертоар према потребама едукације и промене укуса аудиторијума. Мени је драго да се данас налазимо у градској кући, да је дијалог започет и отворена могућност за системски утицај на будућност музичке сцене.“

Жељко Шишић, професор у музичкој школи ,,Ватрослав Лисински’’ и руководилац народног оркестра ЦОТК „ТЕНТ“ рекао је: „Обреновац препознаје потребу за развоје културне сцене. Али то је и бина, квалитетно озвучење, обучени техничари, отворена бина… Ја не сумњам да су и моје колеге спремне да свирају и у образовним институцијама, и да музику приближе свима. Важно је да се таленти поштују, и ја сам на прво светско такмичење отишао захваљујући општини Обреновац, захвалан сам због тога, али сматрам да мора постојати механизам континуиране подршке надареној деци.“

Ана Миљојковић, музичар и музички педагог, координатор радне групе, захвалила се присутнима речима: „Музика је универзални језик. Не постоји само један укус. Обреновачка публика често има слуха у тој мери да гостујући солисти или диригенти осете атмосферу одушевљења као на Коларцу. Драго ми је што су моје колеге разумеле прилику да струка буде питана за најбоља стратешка решења да наш мали град музички оживи.“