Будимир Малешић оставарио је највећи успех у својој каријери на Светском екипном првенству у стоном тенису за особе са инвалидитетом у Братислави, освојио је бронзану медаљу. У борби за треће место Митар Паликућа, Дарко Бабић и обреновчанин Будимир Малешић савладали су Аргентину. На Првенству света које је одржано од 15. до 21. маја учествовало је 36 земаља. На овом такмичењу појавили су се најбољи спортисти који су пре тога остварили запажене резултате.
Савладали смо Арегентинце и онда смо у полуфиналу изгубили од Турака. Доћи до светског првенства није нимало лако, одиграо сам два Светска купа да би био кандидат за репрезентацију. Играти за своју земљу је велика част истако је Будимир Малешић

На постигнутом резултату Будимиру је честитао државни врх Србије као и представници Градске општине Обреновац.

Наш суграђанин освојио је бронзану медаљу заједно са целом мушком репрезентацијом и то је велики понос и част за све грађане Обреновца. Човек који је велики борац и који има велики степен инвалидитета је узор и пример за све спортисте Обреновца како се радом и залагањем могу постићи врхунски резултати без обзира на околности. Последња медаља која је освојена када је у питању стони тенис у Србији је била далеке 1989. године. Будимир је први обреновчанин који је понео ову ласкаву титулу. Градска општина Обреновац је и у претходном периоду умела да цени и увек смо били ту да помогнемо онолико колико смо били у могућности као и да испратимо Будимира на Светско првенство и тако ће бити и у будућности- рекао је Милош Станковић члан Већа Градске општине Обреновац