У циљу развоја партнерства и размене искуства са градовима и општинама у Европи, од 8. до 11. маја делегација Градске општине Обреновац у саставу Жељко Јоветић, председник општине, Томислав Јеремић, заменик председника општине, Бранко Матић, заменик председника Скупштине, Драгослав Мршевић, помоћник председника општине и Горан Булатовић, члан Већа, посетила је пољски округ Ноwy Сацз. Округ Ноwy Сацз се налази на југу Пољске и има око 200.000 становника од којих близу 80.000 живи у граду Ноwy Сацз који је административни, културни и привредни центар округа.
Жељко Јоветић, председник ГО Обреновац и Јан Голонка, Начелник округа Ноwy Сацз потписали су званичан споразум о сарадњи општине Обреновац и округа Ноwy Сацз. Споразум подразумева сарадњу у областима културе, спорта, образовања, привреде и заједничког аплицирања код међународних фондова о чему је разговарано на састанку са директором Канцеларије за међународну сарадњу округа Ноwy Сацз.

Овом приликом делегација ГО Обреновац се упознала са потенцијалима овог пољског округа као што су: Крyница Здрој – један од највећих бањских комплекса у Пољској, Јаwорзyна Крyницка – планински врх, Камианна – центар за производњу меда и осталих пчелињих производа, пољоприврено газдинство средње пољопривредне школе Наwојоwа, фирма WИСНИОWСКИ итд.

Наставак конкретних активности сарадње очекују се у августу ове године када ће у Обреновцу у оквиру Међународних дана Обреновца гостовати ансамбли из Пољске и званична делегација округа Ноwy Сацз.






