Пријавни формулар за доделу бесплатних дечијих ауто седишта

УПИТ У ЈЕДИНСТВЕНИ БИРАЧКИ СПИСАК

Nastavljeni radovi na rekonstrukciji vodovodne mreže u Ulici Đačkog bataljona

Nastavljeni su radovi na rekonstrukciji vodovodne mreže od vrtića “Veseljko“ do nadvožnjaka u Stublinama. Trasa je dužine 4,2 kilometra, a vrednost radova je 60 miliona dinara.

Nove cevi će biti većeg prečnika, to jest fi 400 u odnosu na dosadašnjih 200, te će nova mreža omogućiti bolje vodosnabdevanje, zaključio je član Veća Gradske opštine Obrenovac Aleksandar Pantelić. Druga stvar je što će građani Obrenovca koji žive u udaljenim selima zahvaljujući proširenju kapaciteta mreže po prvi put dobiti gradsku, pitku vodu.

Direktor JKP ”Vodovod i kanalizacija” Obrenovac Branko Matić naglasio je da je čitav postupak urađen po fazama i da, kada se sve završi, celokupna površina opštine dobiće mogućnost da bude pokrivena vodovodnom mrežom kako bi svaka kuća imala priključak.

– U pitanju je veoma komplikovana deonica, zapravo, najzahtevniji je deo na kome se sada nalazimo, od Ulice Đačkog bataljona do Ulice Solunskog fronta jer ima dosta infrastrukture u trotoaru kuda praktično treba da ide i nova linija. Građani će biti prevezani na novu liniju tek po završetku svih radova tako da neće biti problema u vodosnabdevanju niti restrikcija i nestašica – istakao je Matić i dodao da je završetak radova predviđen za kraj novembra ili početkak decembra.

Kada se završe ovi radovi na cevovodu biće izvršena potpuna rekonstrukcija Ulice Đačkog bataljona u dužini od 1,2 kilometra, čija je vrednost 20 miliona dinara.