
Filmski centar Srbije pokrenuo je novu jednodnevnu manifestaciju “Noć srpskog filma“, koja će biti održana u sredu, 5. juna, u više od trideset gradova u Srbiji, a jedan od njih je i Obrenovac.
U toku jedne večeri, u više od četrdeset bioskopa, biće prikazani najgledaniji domaći filmovi: “Južni vetar“ reditelja Miloša Avramovića, “Taksi bluz“ Miroslava Stamatova, “Kralj Petar Prvi“ Petra Ristovskog i dečiji film “Zlogonje“ Raška Miljkovića.
Cilj manifestacije je popularizacija srpskog filma, sa akcentom na one koji su podržani na konkursima Filmskog centra Srbije, kao i želja da se savremena srpska produkcija učini inspirativnom i pristupačnom što većem broju zainteresovanih gledalaca, posebno mladima.
Cena pojedinačne ulaznice za filmove u toku “Noći sprskog filma“ je 100 dinara.
Manifestacija biće održana i u bioskopu u Sportsko kulturnom centru „Obrenovac“, od 15.00 časova.
Organizator manifestacije je Filmski centar Srbije, u partnerstvu sa bioskopima širom zemlje.
Raspored projekcija :
„Eho“ i „Zlogonje“ od 15:00 časova.
„Šafarikova 19“ i „Kralj Petar Prvi“ od 17:00 časova.
„Mališan“ i „Taksi bluz“ od 19:30 časova.
„Isti“ i „Južni vetar“ od 21:30 časova.





